Mezura

_MG_2198

Mezura Sağlıklı Beslenme Danışmanlık Hizmetleri Ltd. Şirketi, pozitif bilimin ışığında mesleki ahlak ve etik ilkelerinden ödün vermeden, takım çalışması gücü ve dinamiğine inanarak, Dilara Koçak yönetiminde çalışmalarına devam ediyor.

Şirketlerin ve şirket çalışanlarının beslenmelerine yönelik danışmanlık ile wellness kavramını geliştirme konusunda Türkiye’de yeni bir sektör açmış olan Koçak şu anda kurmuş olduğu MEZURA Kliniğin’ de uzman ekibi ile hem bireylere hem de kurumlara danışmanlık hizmeti veriyor.

ölçülü beslenin sağlıklı yaşayın ”sloganıyla, vücudunuza yaptığınız sağlık ve beslenme yatırımlarının değerlendirilmesi, wellness konusunun pazarlama aktivitelerinde dünya trendlerini takip ederek uygulanması, marka iletişimi ve sosyal sorumluluk projelerinde sağlıklı beslenme temalarının kullanılması gibi konulardaki projeler de Mezura hizmet alanı içine giriyor.

_MG_2243

Mezura, Sağlık ve Beslenme üzerine olan çalışmalarını bireysel ve kurumsal danışmanlık olarak iki ayrı yönde gerçekleştiriyor. Bireysel beslenme danışmanlığı doktor, psikolog, diyetisyen ve beslenme eğitimi ile sağlanırken, kurumsal danışmanlık hizmetleri her şirket ve sektöre göre değişiyor.

Diyetisyen Betül KARAKUŞ

IMG_0884

2014 yılında Hacettepe Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü’nden şeref öğrencisi olarak mezun olmuştur.

Üniversite eğitimi süresince, Hacettepe Üniversitesi Erişkin Hastanesi onkoloji, nutrisyon destek, poliklinik ve dahiliye bölümlerinde ve Özel Ankara Güven Hastanesi’nde yetişkin beslenmesi üzerine; Hacettepe Üniversitesi İhsan Doğramacı Çocuk Hastanesi’nde çocuk beslenmesi üzerine; T.C. Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreterliği ve Hacettepe Üniversitesi Hastaneleri mutfağında kurum beslenmesi üzerine stajlarını başarıyla tamamladı.

Lisans eğitimi süresinde ‘Anne Sütünü Artırıcı Galaktagog Etkili İlaçlar ve Besinler’ konulu detaylı seminer hazırladı. Üniversitede bitirme tezi olarak “Değişik Sosyoekonomik Düzeydeki Orta Öğretim Kurumlarına Devam Etmekte Olan Öğrencilerin Fast-Food Tüketimleri, Beslenme Durumları Ve Fiziksel Aktivitelerinin Araştırılması” konusunu hazırladı. IX. Uluslarası Beslenme ve Diyetetik Kongresi’nde yazılı poster bildirimi yaptı.

Ayrıca eğitimi süresinde 2013-2014 Diyabetli Çocuklar kampında ve Serebral Palsi’li çocuklar için düzenlenen Umut, Farkındalık ve Yardım Konseri’nde stajyer diyetisyen olarak görev aldı.

Diyabet diyetisyenliği, kardiyoloji diyetisyenliği, sporcu diyetisyenliği kursları başta olmak üzere bir çok eğitim ve kurs programına katıldı.

Nisan 2014 tarihinden itibaren Mezura Kliniği’nde diyetisyen olarak çalışmaya başlayan Betül Karakuş; Mezura’nın wellness çalışmalarının yönetimi ve koordinasyonundan sorumludur. Ayrıca Mezura Kliniği’nde hasta tedavi ve eğitimi konularında, bilimsel yayın takip ve uygulama geliştirme konularında Uzm. Dyt Dilara Koçak’a yardımcı oluyor.

 

Ofis Kordinatörü - Figen Yılmaz

Ofis Kordinatörü – Figen Yılmaz

Sosyal Medya Uzmanı - Ayça Onursal

Sosyal Medya Uzmanı – Ayça Onursal

Asistan - Ceylan Turan

Asistan – Ceylan Turan

Metin Yazarı - Ali Mehdi Alkaç

İçerik Editörü – Ali Mehdi Alkaç

   

İlgili Yazılar

Dilara Koçak Kimdir?

DİLARA KOÇAK Dilara Koçak 1994 yılında Hacettepe Üni. Beslenme ve Diyetetik Bölümü’nden mezun oldu. 1996 yılında aynı üniversitede yüksek lisans eğitimini de tamamlayarak Uzman Diyetisyen ünvanını aldı. Ardından İstanbul Üniversitesinde

Sen Hangi Kış Meyvesisin?

Yaz meyveleri için Sevgili Ali ile ( sosyal medya dünyasında nam-ı değer “biristanbulbeyefendisi” ) yazdığımız ‘Sen Hangi Yaz Meyvesisin?’ yazımı okuduysanız bu mizahi bilgiye alışıksınız:)) hadi karar verin bakalım siz

Hizmet Verdiğimiz Bazı Kurumlar

Danışmanlık hizmeti verdiğimiz bazı kurumlar TBMM, STFA, Koç Holding, Yıldız Holding, Sabancı Holding, Borusan Holding, Doğan Yayın Holding, Kıraça Holding, Eczacıbaşı Sağ.Hiz., Axa Oyak Sigorta, Mercedes Benz Türk, Avea, Vodafone,

0 Yorum

Yorum yapılmamış!

Yorum yapan ilk kişi olmak için yorum yapın!

Yorum Yap