Diyetisyen Cansu Çelik

2019 yılında Başkent Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü’nden yüksek onur öğrencisi olarak mezun olmuş, şu anda Başkent Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü’nde yüksek lisans eğitimine tez aşamasında devam etmektedir.

Üniversite eğitimi süresince Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Başkent Üniversitesi Hastanesi ve Ufuk Üniversitesi Dr.Rıdvan Ege Hastanelerinde erişkin ve çocuk beslenmesi üzerine, Ankara Liv Hospital mutfağında kurum beslenmesi üzerine stajlarını başarıyla tamamladı.

Kendisini daha da geliştirmek adına Diyabet diyetisyenliği, Onkoloji diyetisyenliği, Sporcu beslenmesi kursları başta olmak üzere Beslenme ve Psikoloji, Yeme Farkındalığı, Obezite ve Diyabet Tedavisinde Güncel Yaklaşımlar ve Fitoterapi olmak üzere birçok eğitim ve kurs programına katıldı.

Lisans eğitimi süresinde ‘Endokrin bozucular ve obezite’ konulu detaylı seminer hazırladı. Üniversitede bitirme tezi olarak “Ankara’da yaşayan 20-65 yaş arası bireylerin uyku kaliteleri ile duygusal iştah durumları arasındaki ilişkinin belirlenmesi’’ konusunu hazırladı. Bitirme tezini 2. Uluslarası Sağlık Bilimleri ve Yaşam Kongresi’nde sundu. Yüksek lisans eğitiminde Kolelitiazis ve Tiroid Fonksiyon Bozuklukları ı̇lişkisi derleme yazısını yazdı. 

Ağustos 2020 tarihinden itibaren Mezura Kliniği’nde diyetisyen olarak çalışmaya başlayan Cansu Çelik Mezura Kliniği’nde hasta tedavi ve eğitimi, bilimsel yayın takip ve uygulama geliştirme konularında Uzm. Dyt Dilara Koçak’a yardımcı oluyor.