dilarakocakKENDİNİZE VE SEVDİKLERİNİZE “İYİ YAŞAM ” HEDİYE EDİN

BESLENMEYİ ÖĞRETEN “ZAYIFLATAN AJANDA”

Uzman Diyetisyen Dilara Koçak’ın 2006 yılından bu yana hazırladığı “İyi Yaşam Günlüğü”, yeni versiyonunda faydalı ve pratik bilgiler vermenin yanı sıra, diyet yapmayı kolaylaştıran önerileri ile çantanızdaki vazgeçilmez beslenme danışmanınız olacak.

Bu sene hem kadınlar, hem de erkekler için farklı içeriklerle hazırlanan ajanda, yeni yıl için en güzel hediyelerden alternatiflerinden biri olmaya aday.

Günlüğün içerisinde kadın ve erkekler için özel olarak hazırlanmış 13 farklı konu bulunuyor. Her bir başlık, sağlıklı yaşam ile ilgili daha fazla bilgi sahibi olmanızı sağlayarak, size yol gösterici bir rehber olmayı hedefliyor.

Erkekler için hazırlanan bölümdeki bazı başlıklar “Taş Fırın Erkeğinin Dört Büyük Hatası” Türk Kası Göbeğin ve Sen” “Şanslı Erkekler”Erkek Muhabbeti ve Atıştırmalıklar”Spor destekleri”

Kadınlar için hazırlanan günlükteki bazı başlıklar ise , “ Ooo yine mi diyet” “ Arsı portakal kabuğu düş yakamdan” “ Gergin miyiz her ay biraz” “ Herkesin diyeti kendine” “ Şeker şekeri çeker”

“Zayıflatan Ajanda” bir yandan yediklerinizi not ederek kişisel besin takibi yapmanızı, diğer yandan da günlük randevularınızı, toplantı ve haftalık programınızı takip etmenizi kolaylaştırıyor.

Dengeli ve bilinçli beslenme için günlük takibin oldukça yüksek öneme sahip olduğunu söyleyen Uzman Diyetisyen Dilara Koçak “Sağlıklı ve ölçülü beslenme ile ilgili olarak yapılan araştırmalar, tükettikleri besinleri kaydeden kişilerin daha dikkatli ve sağlıklı beslendiklerini gösteriyor. Bu ajanda 2015’in ilk gününden başlayarak beslenme alışkanlıklarınızı ve seçimlerinizi tekrar gözden geçirmenize destek olacak. Bu yıl kendinize vakit ayırmanızı ve sağlıklı bir gelecek için yazmaya başlamanızı öneriyorum” diyor

İyi yaşam günlüğü metabolik hızınızı, almanız gereken günlük kaloriyi hesaplamayı öğretiyor

“İyi Yaşam Günlüğü 2015”, öncelikle metabolik hızınızı hesaplamanızı, günlük almanız gereken kaloriyi size anlatıyor, ideal kilonuzu hesaplamanıza yardımcı oluyor. Daha sonra da bu kaloriyi hangi besinlerden ne ölçüde yiyerek almanız gerektiğini gösteriyor. Bir kılavuz görevi gören bu yaşam günlüğü ile egzersiz seviyeniz ve günlük yaşam aktiviteleriniz ile ne kadar kalori harcadığınızı hesaplayabiliyorsunuz. Ayrıca yediğiniz besinlerin kaç kalori olduğunu da günlüğün sayfalarında bulabileceksiniz.