Altın Kelebeği bilmeyen var mıı?

Bu yıl Pantene sponsorluğunda 42.si düzenlenen Altın Kelebek Ödül Törenleri, her yıl televizyon ve müzik dünyasının en iyilerinin belirlendiği görkemli bir ödül törenidir.

KOÇAK

 

ALTIN KELEBEK ÖDÜLLERİ

Yıl sonu yaklaştıkça medya dünyasının bu en özel gecelerinden biri olan Altın Kelebek ödülleri için heyecanım doruktaydı. Televizyon ve müzik dünyasının en iyilerinin seçildiği bu tören her sene adeta bir yıldız geçidine sahne olan muhteşem bir gecedir. İşimin yoğunluğu, günümüz yorgunlukları derken hiç de farkında olmadan ödül günü gelip çattı, e tabii o kadar giyinip kuşanmışım, kuaförüm Sedat ve sevgili eşi Duygu da özel olarak evime gelip topuzumu yapmışlar, üstüne de altın kelebeği kondurmuşlar, kim tutabilir Dilara’yııı? Zorlu Center’a vardığımda topuzumdaki altın kelebekle, daha ödüller sahibini bulmadan ben övgüleri kapmıştım. Bilirsiniz kırmızı halıdan geçmek, geçerken de objektiflerle buluşmak bir Altın Kelebek geleneğidir, tüm bunlardan sonra sevgili sosyal medya uzmanımız Ayça ile birlikte yerime oturdum ve itiraf edeyim bazı genç isimlerin özel tanıtımını Ayça bana canlı canlı hiç eksiksiz yaptı.

dk ayca

İsimler okundukça sanki yıldız yağmuru yağıyordu büyük ve görkemli sahneye . Halit Ergenç’in davudi sesi ve başarılı sunumuyla izlediğimiz tören hemen her duyguyu aynı anda yaşatıyor, hem sevindirip hem hüzünlendiriyor, sahneye çıkan her sanatçının hissetiklerini bize de yaşatıyordu. Bana kalırsa bu muhteşem gecenin en güzel ve en duygusal anı, Poyraz Karayel dizisiyle çocuk yaşta yıldızı parlayan Ataberk MUTLU’nun En İyi Çocuk Oyuncu seçildiği andı. Yeşilçam’ın emektar ve efsane ismi Göksel Arsoy’un elinden ödülünü alan Ataberk gözyaşlarını tutamayıp ağlamaya başlayınca önce duygusal bir hava esti salonda, sonraysa bir alkış fırtınası koptu. E Dilara durur mu duygusal tabii, daha ne olduğunu anlamadan gözlerimden yaşlar süzülmeye başladı. Bu duygusal ve mutlu an gece hakkında en çok aklımda kalan anı oldu.

Gece’nin en çok eğlendiğim kısmı ise, Güldür Güldür ekibinin ödül seramonisiydi, ekibin sahneye çıkmasıyla biz izleyenler kahkahalara boğulduk, hele teşekkür konuşmalarında “Tombişliğe devam!” diye bağırdıklarında az kalsın sahneye atlayıp, mikrofonu kapacaktım…

İşte böyle, bu güzel gece hüznüyle, neşesiyle yine bu seneye damgasını vurdu, bir kez daha ödüllerini bulan sanatçılarımızı tebrik ediyor ve şahane organizasyonuyla bizleri en güzel şekilde ağırlayan Pantene’e teşekkürlerimi sunuyorum.