Yaşamda sadece görmenin bile çok keyif ve mutluluk verdiği şeyler vardır. Bunlardan biri de çeşit çeşit lezzetlerin süslediği, görkemli bir açık büfedir.

 

“Her şey Dahil” büfeler, ısmarladığınıza pişman olduğunuz bir şey için para ödemeye mecbur olmayacağınız en güzel yerdir. Açık büfelerde kilo olma stresine girmeden onu avantaja çevirebilirsiniz.Rahatlık bölgenizden çıkın ve yeni mutfaklar, lezzetler, hiç bilmediğiniz sebzeler, meyveler keşfedin. Çünkü eğer rahatlık bölgenizde kalıp, büfeden her zamanki tercihlerinizi seçerseniz doysanız da açık büfenin tam tadına varamazsınız. Diğer taraftan bilmediğiniz bir balığı denerseniz ve beğenmezseniz, onu bırakabilir yeni bir tabak hazırlayabilirsiniz. O nedenle bir yemeyi ilk denediğinizde tabağınıza çok az almanızda fayda var.
Başlangıç yemeklerini tabağınıza doldurmaya başlamadan önce, masanın etrafında baştan sona bir tur atın ve daha önce bildiğiniz ve ilk defa tatmak istediğiniz ve  lezzetleri zihninize not alın. Başlamadan önce zihninizde bir liste yapın.

 

Küçük tabaklar ve porsiyonlar seçin. Hiçbir zaman çok doymayın. Tatmin tıka basa yemekte değil. Lezzetine vararak yemekte… Böyle beslenmek yolda eve dönerken veya ertesi sabah şikâyet etmenizi önler.

 

 

Diyet ve Her Şey Dahil Büfeler

 

Her şey dahil bir büfede yemek ve aynı zamanda da kilo vermek ya da kilonu korumak mümkün. Ancak açık büfede sağlıklı ve dengeli beslenmek kolay değil. Plan yapmayı ve çoğunlukla az da olsa irade kullanmayı gerektirir. Bir sonraki her şey dahil büfeye ziyaretinizin daha sağlıklı ve ödüllendirici olması, daha doğrusu pişmanlık yüklememesi için size bazı önerilerim olacak:

                                                                 

  1. Önceden planlayın: Akşam bir açık büfede yiyecekseniz, kahvaltı veya öğle yemeğini atlamayın. Eğer bir lokantaya çok acıkmış olarak giderseniz, büyük bir olasılıkla diyetiniz rüzgârla uçar ve kendinizi fazlası ile şımartırsınız.

 

  1. Yemeye hazır olduğunuz zaman salata ile başlayın: Biliyorum bunu daha önce defalarca okudunuz ama ben yine hatırlatmak istiyorum. Açık büfeler oldukça çeşitli yeşillik ve diğer salata seçenekleri sunar. Salata tabağı yaparken, mümkünse koyu renkli yapraklar seçin.

                                                                                                            

  1. Kendinizi bir tabakla kısıtlayın ve güzel seçimler yapın: Kendinizi salatanın dışında tek bir tabakla sınırlayarak aşırı yemenin önüne geçin. Kızartmalardan uzak durarak, ızgaraları, fırın yemeklerini ve haşlamaları tercih edin. Tabağınızı sebzelerle, daha çok balık, hindi ve tavuk etiyle doldurun. Bulgur, kinoa gibi tam tahıllar da daha uzun süre tok kalmanıza yardımcı olur.

 

  1. Tatlı yemek istiyorsanız, hafif bir seçim yapın:

    Günümüzde birçok büfe düşük kalorili, şekersiz gibi bazı hafif seçenekler sunuyor. Sütlü bir tatlı veya dondurma sizin diyetinizi saptırmayacak bir seçimdir.

 

Biliyorum, her şey dahil ya da bir açık büfede yemek ve diyetinden sapmamak zor. Ancak bir sonraki her şey dahil büfesini ziyaretinizde paylaştığım bu dört ipucunun size yardımcı olacağını umuyorum. Bu dört önerimi uygulamanın, o gün güzel bir başarı kazandığınız duygusunu size yaşatacağından eminim…