Diyetisyen olmama rağmen sosyal medyadan, cildim, saçlarım hatta kaşlarım, kirpiklerim için hangi ürünleri kullandığım sorusuyla çok karşılaşıyorum. Bu yazımda sizinle, kullanmaktan çok memnun olduğum bir ürünü paylaşacağım: Badem Yağı.

Ani hava değişimleri dolayısıyla yıpranan ve nemini kaybeden cildinize, yazın güneş, deniz, havuz derken güçsüzleşen saçlarınızı kışa hazırlamak ister misiniz?

Badem yağı içeriğindeki birçok vitamin ve minarelle beraber kuvvetli antioksidan özelliği taşıyor ve hem cildin hem de saçların onarımını destekliyor.

bdm-jpg2

Cildinizi iyi geliyor

 İçeriğindeki yüksek doymamış yağ asitleri, E vitamini ve çeşitli minerallerin birleşimiyle kuru ve hassas ciltlerde oluşan çatlakları ve kaşıntıyı önlemeye yardımcı oluyor. Cildi nemlendirerek pürüzsüz görünmesini sağlayan badem yağı, cilt rengini iyileştirme ve cilt problemlerini gidermeye fayda sağlıyor.

Anne Adaylarına Müjde

Anne adaylarının hamilelik sırasında en sık karşılaştıkları sorunlardan birisi de göbek bölgesinde oluşan çatlaklardır. İçerdiği faydalı bileşenlerle çatlak oluşumunu ve k­aşıntıyı engellemeye ­yardımcı olur. Cilt rengini dengelemeye ve cilt problemle­rini iyileştirmeye ya­rdımcı olur.

almond oil

Saçları ve Kirpikleri de Güçlendiriyor

Badem yağı içerisinde bulunan mineraller ile saçlara doğal bir bakım imkânı sunuyor, ayrıca, kirpikleri de doğal yollarla besleyip canlı bir görünüm kazandırıyor. Özellikle kuru ve yıpranmış saçların onarılması için önerilen badem Yağı, saç dökülmesine karşı da oldukça etkili.

Ben nemli saç uçlarıma badem yağı dökerek, ellerimle saçlara yediriyorum. Saçlarıma canlılık ve parlaklık katıyor. Siz de isterseniz su ile durulayarak, isterseniz de durulamadan kullanabilirsiniz. Faydalı olacağına inanıyorum.

Ben bu yağları seçerken Süperkritik Karbondioksit Ekstraksiyonu Yöntemi (SC-CO2) ile tamamen doğal olarak üretilenlerini tercih ediyorum. Bu yöntemle elde edilen ürünler saflık, kalite, görüntü, renk ve kıvam açısından daha kaliteli oluyor.