Tweeter üzerinden test yaptık ve sonuçlar şöyle çıktı

diyet

Doğru cevap ise :Perşembe

Peki niye?

Diyete yeni başladığınızda ilk günlerde genelde motivasyon yüksek olur ve kararlılık güçlüdür. Çünkü başlangıçtaki heyecan sizi motive etmeye yeterlidir. Ancak genelde 1- 2 gün sonra, “yeni” yeme alışkanlığı her zamanki yaşam tarzıyla çatışmaya başlar. Bu duyguya uzak olmayan pek çok danışanım var o yüzden çok eminim ve sizi çok iyi anlıyorum. Diyete pazartesi başladığınızda İlerleyen günlerde mesela perşembe, cuma

gibi sosyal çevrenin etkisi ya da diyet listesinde olmayan şeyleri yeme isteği, diyete olan motivasyonu düşürebiliyor. Eğer kişi bu konuda hazırlıklı değilse, diyete devam etme arzusunu giderek yitiriyor. Aslında daha tam olarak başlamadan hafta sonu yenilgisi ile bitmiş olabiliyor. Hafta sonu günlük rutinin değişmesi, sosyal planların artışıyla beraber vazgeçmek daha da kolaylaşıyor.

Oysa diyete Perşembe başladığınızda haftasonunu yüksek motivasyon ile kazasız atlatırsanız bu güven tazeleme size çok iyi geliyor. Aslında diyetlerden vazgeçmenin en büyük nedeni şu; birey uyguladığı diyeti, sahip olacağı sağlıklı yaşama vize olarak görmek yerine, bir “engel”, bir “yük” gibi görmeye başlarsa doğal olarak vazgeçmek de kaçınılmaz oluyor.

Yıllardır danışanlarımdan edindiğim tecrübelerim de; diyete başlamak için en uygun günün ‘perşembe’ olduğunu gösteriyor. O zaman bu perşembe kendiniz, sağlınız için bir adım atın ve iyi yaşamı başlatın.