Herkes ideal kiloda veya hastalıklardan kurtulmuş olmayabilir, ancak elimizde olanla daha iyi yaşam için çabalayabiliriz. ”İyi Yaşam” bir taktik değil, bir yaşam tarzıdır. Kendine saygı, kendini sevmek, ”İyi Yaşam” yolculuğunda önemli bir azim kaynağıdır.

Haydi kendi yaşamınızın sorumluluğunu alın! Başlamak için en güzel zaman şimdi.

Daha iyiyi arayarak mükemmellik yolculuğuna çıkın.   Şartlarınız ne olursa olsun…

DK BLOG MELEK HEYKEL

Mükemmellik, ekleyecek bir şey kalmadığı değil, çıkartacak bir şey kalmadığı zaman oluşur…Mükemmellik, ekleyecek bir şey kalmadığı değil, çıkartacak bir şey kalmadığı zaman oluşur…

  Bir gün Michelangelo kocaman bir mermeri oyarken küçük bir çocuk yanına yaklaşmış ve ünlü sanatçıya bu mermere bu kadar sert vurarak ne yapmaya çalıştığını sormuş. Michelangelo şöyle cevap vermiş: “Genç arkadaşım, bu mermerin içinde bir melek var ve ben onu özgürlüğe kavuşturuyorum.”

Küçük çocuk “bunu nasıl başaracaksın?” diye sorunca, Michelangelo “mermerin meleğe benzemeyen kısımlarını yok edeceğim” diye cevap vermiş. 

Bireysel gelişim hiçbir zaman olamayacağımız biri olmak değil, özümüze dönmektir…

Aslında değişmek değil, orada zaten var olanı yeniden keşfetmektir…

Karakterine bir şeyler eklemek değil, sana benzemeyeni törpülemektir…

Kendini değiştirmek başkası olmak değil, kendimiz olmaktır…

 

Bu benim misyonum ve bu misyonun sorumluluğuyla  benim için başarı, danışanımın vazgeçmemesi, devam etmesi. Bazı danışanlarımın ilk diyetisyeni olmayabilirim, ama amacım son diyetisyenleri olmak, yeni yaşam biçimlerini sürdürebilir kılmak. Bunu sağlamanın tek yolunun,danışanımın vazgeçmeyip yola devam etmesi için ihtiyacı olan motivasyonu yüksek tutmak olduğuna inanıyorum.

Hadi daha fazla ertelemeyin… ŞİMDİ BAŞLAMA ZAMANI!