Yaz ayları için benim favori tatlım dondurma. Üstelik farklı tarifler yaratmak için de ideal. Dondurmanın besin değeri ve meyveler ile muhteşem uyumu için hazır mısınız?

Dondurma yaz için favori atıştırmalığım yeterli ve dengeli beslenme düzeni içinde büyük küçük herkesin tercih edilebileceği bir alternatif. Ancak dondurma süt ve süt ürünleri içerdiği için hijyenik koşullarda üretilmeyen ve saklanmayan dondurmalar sağlığınız için bir tehdit oluşturabilir,  hijyenik koşullarda üretilmiş, kapalı ambalajda satılan ürünleri daha güven verici buluyorum prosiyon kontrolü açısından mini seçimler olması da hoşuma gidiyor.

Süt ve süt ürünleri grubunda yer alan dondurma, içerdiği protein, karbonhidrat, yağ, A, D, E,  grubu vitaminleri ve Kalsiyum, Fosfor, Magnezyum gibi mineraller ile yeterli ve dengeli beslenme düzeninde hem çocuklar hem de büyükler için iyi bir alternatiftir.

Dondurma iyi bir ara öğün müdür? Hem yetişkinler hem de çocuklar için mutluluk kaynağı dondurma iyi bir ara öğündür. Çünkü karbonhidrat protein ve yağ içermesi beslenme açısından istediğimiz bir dengedir.

EKŞİ SEVENLERE

2 top limonlu dondurma

1 fincan böğürtlen

1 çay bardağı soğuk süt

Taze nane yaprakları

 

1 çay bardağı soğuk süt, 1 fincan böğürtlen ve 2 top limonlu dondurma ile blenderdan geçirilir. Taze nane yaprakları ile süsleyebilirsiniz. Afiyet ve sevgiyle…

 

YEŞİL ELMA FERAHLIĞI

1 adet yeşil elmanın suyu

2 kırmızı erik

1 top vanilyalı dondurma

Taze nane yaprakları

 

1 adet yeşil elmanın suyuyla beraber , 2 kırmızı erik ve 1 top vanilyalı dondurma blenderdan geçirilir. Taze nane yaprakları ve buz ile süsleyebilirsiniz. Afiyet ve sevgiyle…

 

KARPUZ

200 gram karpuz

1 top karadutlu dondurma

Yarım şeftali

4-5 parça buz

Tüm malzeme blendırdan geçirilir, üzerine buz eklenebilir Afiyet ve sevgiyle

 

NANE FERAHLIĞI

1top vanilyalı dondurma

1 top limonlu dondurma

10-15  taze nane yaprağı

1 çay bardağı soğuk süt

 

Tüm malzeme blenderdan geçirilir, buz ve nane ile süslenebilir Afiyet ve sevgiyle..