Sıvı ihtiyacını doğru kaynaktan karşılamak hayati önem taşıyor. Ter ile birlikte kaybolan elektrolitleri dengelemek için doğal maden suyu yaz ayları için benim favorim. Peki neden maden suyu içmeli? Bedenimize faydaları nelerdir? Hemen detaylara bakalım..

Ter ile birlikte vücudumuzdan elektrolit kaybederiz. Sodyum- potasyum dengesinin bozulması tansiyon düşmesi, fenalık hissi, baş ağrısı, yorgunluk, halsizlik yaratabilir. Yeterli ve doğru sıvı alımı bu şikayetlere çözüm olabilir. Bunun için yaz aylarında doğal maden suyu hatta maden suyu ile karıştırılmış taze meyve suyu veya ayran en iyi seçimlerdir. Maden suyu dengeli mineral ve elektrolit desteği ile yaz aylarında mutlaka evde ofiste arabada her yerde elinizin altına olmalıdır

Maden suyu ve soda aynı değildir. Soda içme suyu veya diğer tasfiye edilmiş sulara karbondioksit ilave ederek elde edilen yapay içeceğe verilen isimdir. Oysa ki maden suyu yerkabuğunun çeşitli derinliklerinde uygun jeolojik şartlarda doğal olarak oluşan ve minimum 60 yıla yayılan yolculuğu sırasında içeriğindeki mineralleri bünyesinde toplayan, kaynaktan yeryüzüne, kendiliğinden veya teknik usul ile çıkartılan doğal mineralli sulara denir.

YEŞİL FERAHLIĞI

1 salatalık, 1/2 yeşil elma, 1 avuç ıspanak, yarım limon suyu, yarım demet maydanoz,  2 şişe maden suyu

Maden suyu dışındaki tüm malzemeyi katı meyve /sebze suyu makinesinden geçirin 2 bardağa eşit şekilde porsiyonlayın daha sonra her bardağın üzerine 1 şişe maden suyu ekleyip dilerseniz bol buz ve salatalık dilimi ile servis edebilirsiniz.