photo_01012012230726_4354“İyi Yaşam Günlüğü 2007” geliri TEGV’na bağışlanmak üzere satışa çıktı.

İyi yaşam günlüğü her bireyin günlük yediği besinleri yazarak kendi beslenmesini takip etmesini sağlayan, iyi yaşam ve dengeli beslenme ile ilgili 13  farklı konu işleyen, her sayfasında ufak ipucu ve yönlendirici mesajlar olan  bir diyet günlüğü.

2006 yılında büyük ilgi gören ve 1 ay içinde tüm kitapevlerinde tükenen İyi Yaşam Günlüğü önce size genel beslenme ile ilgili bilmeniz gereken özet ve pratik bilgileri, başarılı bir beslenme ve diyet programının inceliklerini  anlatıyor. Yediklerinizi yazmaya başlamadan önce hangi besin grubundan neyi, ne kadar ve ne zaman yemeniz gerektiğini öğreniyorsunuz daha sonra da yazmaya başlıyorsunuz. Her 4 haftada yeni bir konu öğreniyorsunuz , her gün bilgilendirici mesajlar sizi yönlendiriyor ve haftanın sonunda kendinizi değerlendiriyorsunuz. Yeni hafta hedeflerini belirleyerek tekrar yazmaya devam ediyorsunuz. İyi yaşam günlüğü arkasındaki ek sayfalar ise birok besinin porsiyon ve kalori miktarlarını anlatıyor, hangi hareket ile kaç kalori harcayabileceğinizi kendiniz hesaplıyorsunuz. Böylece her gün kaç kalori alıp kaç kalori harcadığınızı da kendinizin  yönetmesi mümkün

En Sağlıklı Günlük “İyi Yaşam Günlüğü”
Pratik bir beslenme kitabı niteliği taşı iyi yaşam günlüğü 2007 D&R, İnkılap Kitapevi, Boyner, Beymen Home ve Mudo  mağazalarında satışa sunulacak Bu günlüğü kullananlar, veya sevdiklerine hediye edenler, sağlıklı beslenme yolunda bilinçli bir adım atmanın yanı sıra bugüne kadar 800 bine yakın çocuğa eğitim desteği veren  Eğitim Gönüllüleri’ne de‘ de katkıda bulunmuş olacaklar.İyi Yaşam Günlüğü, 2007 yılının gerçek gün ve haftalarına göre planlandığı için  randevularınızı, toplantı ve haftalık programınızı da aynı zamanda bir ajanda gibi takip etmenizi  mümkün.

2007 yılı iyi yaşam günlüğü sık karşılaşılan beslenme sorunlarına ait çözümleri anlatıyor  ve günlük yaşama ait öneriler içeriyor. Bodybank, fazla kilolar, yemek yeme krizi , yağlar, ekmek, vejeteryanlık,özel gün diyetleri , besin etiketi okuma, detoks, egzersiz, menopoz  iyi yaşam günlüğünde detaylı olarak anlatılan bazı konu başlıkları.

UNUTMAYIN, İyi yaşam günlüğünü alarak veya  hediye ederek, sağlıklı beslenme yolunda bilinçli bir adım atmanın yanı sıra Eğitim Gönüllülerinin, 2015 yılına kadar toplam 2 milyon çocuğa eğitim desteği verme hedefine de katkıda bulunacaksınız.