Kristal Elma Festivali’nin ilk gününde Uzman Diyetisyen Dilara Koçak ve yemeksepeti.com’un Pazarlama Direktörü Barış Sönmez, Yelda Aktuna moderatörlüğünde ‘’Reklamcılar Nasıl Besleniyor’’ panelini gerçekleştirdi.

dilara-kocak-2

Reklamcıların oldukça ilgi gösterdiği panelde Yemeksepeti’nin paylaştığı verilerine göre; reklamcılar için her saatin lezzeti farklı. Reklamcılar özellikle sabah saatlerinde menemen ve peynirli tost tercih ederken öğle yemeklerinin yıldızı ızgara köfte ve et döner dürüm gibi görünüyor.

 

Uzm. Dyt. Dilara Koçak ‘’Gün İçinde Motivasyonunuzu Kaybetmemek İçin Kahvaltıyı İhmal Etmeyin’’ Dedi

 

Güne kahvaltı yapmadan başlarsanız ilerleyen saatlerde enerjiniz azalabilir ve dikkatiniz dağılabilir. Özellikle reklamcılık gibi yaratıcılığın ön planda olduğu meslek gruplarında gün içinde kan şekeri dengesini sağlamak ve enerjiyi düşürmemek için karbonhidrat protein ve yağ açısından dengeli kahvaltı seçenekleri önem taşıyor. Menemen aslında içerdiği yumurta ve sebzelerle güne iyi bir başlangıç olabilir. Yulaf ezmesi, süt ve meyve birlikteliğinden oluşan hem pratik hem de besleyici bir kahvaltı da farklı bir lezzet arayanlar için tercih edilebilir.  Güne iyi bir başlangıç yapmak ve gün içinde motivasyonunuzu kaybetmemek için kahvaltıyı ihmal etmeyin.

 

dilara-kocak-3

 

Reklamcıların Favori Tatlıları; Profiterol ve Diğerleri…

 

Reklamcılar saat 15:00-17:00 arası en çok tatlı sipariş ediyor ve favori tatlıları arasında ilk sıralarda profiterol yer alıyor. Waffle, suffle, sakızlı muhallebi, fırın sütlaç ve irmik helvası tercih eden reklamcıların sayısı da oldukça yüksek. Uzm. Dyt. Dilara Koçak öğleden sonra ara öğünde tatlı tercih eden reklamcılara fazla kalori alımını ve sonrasında hızlı acıkmayı önlemek,  kan şekeri dengesini sağlayabilmek için sütlü tatlı, dondurma, meyveli tatlı gibi hafif seçenekleri önerdi. Öğle yemeklerinde tütsülenmiş besin, ızgara gibi yemekleri tercih edenlere ise bu saatlerde C vitamini içeren meyve tüketmelerini tavsiye etti. Meyvelerin tek başına tüketildiğinde açlık hissi yaratabileceğini söyleyen Dilara Koçak ‘’ Meyve yemek sizi acıktırıyorsa, yanında fındık, badem, ceviz veya süt, yoğurt gibi protein içeren besinlerle tüketebilirsiniz. ’’ dedi.

dilara-kocak-1