Hoş geldin 2021!

Yeni yılın ilk günleri sizin için nasıl geçiyor? Bu sene benim için diğerlerinden biraz daha farklı bir heyecanla başladı. İyi Yaşam Günlüğü’müz 15 yıl sonra Sürdürülebilir Yaşam Günlüğü olarak hayatına devam ediyor.

2021 yılından beklentimin sağlıklı insan ve sağlıklı gezegen arasındaki bağın herkes tarafından anlaşılması olarak belirtmiştim. Uzun zamandır “toprak hasta, hava hasta, su hasta yani gezegen hasta” diyorum. Gezegeni iyileştirmeden bizlerin de iyi olamayacağını belirtiyorum. Doğal kaynaklarımız azalıyor, kirleniyor ve zarar görüyor. Varlığımızı kesintisiz devam ettirmek istiyorsak ‘sürdürülebilir’ bir bakış açısını her alanda odağımıza almamız gerekiyor.

Hem Bedeni Hem Gezegeni Besliyor

2020 yılı, dünyanın dört bir yanındaki birçok insan için zorluklar ve değişimler getirdi ve günlük alışkanlıklarımız ve davranışlarımız önemli ölçüde değişti. Sürdürülebilirlik ve gezegeni beslemek hayatımızın her noktasında yerini almaya başladı ve önümüzdeki yıllarda çok daha fazla karşımıza çıkacak.

Hep söylediğim üzere hayatın her alanında sürdürülebilirliği önemsemek aslında geleceği düşünmek, dünümüzü bugünümüzü yarınımızı hesaba katmak anlamına geliyor. Dünyamız bizim yaptıklarımızı unutmuyor, gelecekte önümüze çıkarmak üzere daima saklıyor, artık Dünyamızı da hatırlamak zorundayız.

Sürdürülebilir Yaşam Günlüğü’ne, bu yıl da Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları doğrultusunda bir içerik hazırladık ve satıştan elde edilecek gelir ile DenizTemiz Derneği/ TURMEPA için katkı sağlayacağınızı da hatırlatmak istiyorum.

İçeriğiyle Motive Ediyor

Biliyorum, günlük alışkanlığı giderek azalıyor, pandemi süreci dijital dünyaya olan köprüyü daha da  sağlamlaştırdı, çoğu birey yeni nesil iletişim imkanlarını kullanıyor.  Dijital dünyanın hayatımıza getirdiği kolaylığı sevsem de ben hâlâ önümde defter, elimde kalem yazı yazmanın keyfinden vazgeçemiyorum. Benim gibi düşünenlerin sayısının az olmadığına da eminim ama Sürüdürülebilir Yaşam Günlüğü’nde dijital dünya meraklılarına da iyi bir haberim var. Bu günlüğün sayfalarında bulacağınız QR kodlar sizi bilgi ve tarif videolarına birbirinden eğlenceli meydan okumalara götürecek.

Sürdürülebilir Yaşam Günlüğü’nde Neler Var?

İyi Yaşam Günlüğü ilk kez 2006 yılında yayınlandı ve sizlerin sayesinde bir klasik oldu, her yıl yenilenen içerik ve değişikliklerle 15 yıldır karşınızda. Daha önce de kullandıysanız, size yine elinizdeki bu günlük vasıtası ile seslenme fırsatı buluyorum ve bundan çok mutluyum. Bu yıl itibarıyla “Sürdürülebilir Yaşam Günlüğü “nde mevsim sebze meyve ve balıklarından beslenme önerilerine, plastiksiz temmuz, karbon ayak izi, su ayak izi gibi pek çok içerikle karşılacaksınız. Aynı zamanda ‘Ayın Hedefleri’ bölümü ile yeni aya güzle bir motivasyonla başlayacak, günlüğün içindeki meydan okumalar ile de modunuzu yükselteceksiniz. En iyi diyet hangisi? Akdeniz diyeti, sürdürülebilir beslenme ilkeleri gibi birçok konu başlığını bu günlüğün içinde bulacaksınız.

Yeni Bir Başlangıç Yapmak İsteyenler İçin

Daha mavi, daha yeşil, daha umutlu yarınlara adım atmak için hazırlanan “Sürdürülebilir Yaşam Günlüğü”nün sizlere ilham vermesi diliyorum. 2021 sizler için sağlıklı ve sürdürülebilir beslenmeye adım attığınız, bundan sonraki hayatınızın ilk yılı olsun. Seçimlerinizi tekrar gözden geçirin ve hem kendinize hem de gezegene yarar sağladığından emin olun. 2021 yılında sevdikleriniz için en güzel hediyenin bu Sürdürülebilir Yaşam Günlüğü olacağına inanıyorum. Tekrardan sağlık dolu, mutlu, huzurlu seneler..

Sürdürülebilir Yaşam Günlüğü'nü Satın Almak İçin Tıklayın...